Callan Method ile İngilizce Özel ders

Callan Method ile İngilizce özel ders almak konuşma kabiliyetinizin gelişmesi için en doğru karar olacaktır.

Callan Method İngiltere patentli bir dil öğrenme yöntemi olup sizi hedefinize en kısa sürede götürecek muhteşem bir dil öğrenme müfredatıdır. Yapısı gereği duyma ve anlama probleminizin en kısa sürede net olarak çözüleceği Callan Method, dilin oluşumundaki en temel yapı taşlarını görece yöntemlere göre daha dar açıdan ele alarak bunu inatçı tavrıyla başarır. Yani diğer yöntemlerde olduğu gibi sizi çok geniş bir bilgi ağıyla değil, en temelden en ileri düzeye kulağınızı açarak, en temel soruları bile konuşturarak ve ısrarla tekrar ettirerek bunda ısrarcı olur ve önce anlama ve duyma becerilerinizi geliştirir.

Callan Method ile ingilizce özel ders

Ben Harun Güçlü. Callan Method yönteminin 11 yıllık uzman eğitmeniyim. İngilizce özel derslerimde Callan Metodunun ivme kazandıran takviye gücünü uyguluyorum. Callan Method Maksimum 3 veya maksimum 5 kişilik mini gruplara uygulanabilen, taklit etme ve tekrar etmeye dayalı bir dil konuşturma programıdır. Callan Method gerçekten büyük bir  emeğin ürünü olup, ders ortamında da fazladan emek ve enerji harcamayı gerektirir. Bir metodun dili öğretebilme beceresi, ancak bu şekilde ısrarlı davranmasıyla mümkün olabilir. Callan Method’unu başarılı yapan ve sloganının 4/1 zamanda İngilizce olmasını sağlayan da bu kararlı ve inatçı yapısıdır.

İngilizce özel derste en etkili yöntem neden callan method?

İngilizce özel ders almak istiyorsanız mutlaka Callan Method ile eğitim veren kursları tercih etmeye özen gösterin. Callan Methodunu 2 kişilik veya birebir eğitimle tek başınıza aldığınız zaman, 4 veya 5 kişilik sınıf ortamının deazvantajına kıyasen, daha çok soruya maruz kalacağınız için etkisi katlanacaktır. Bu durumda eğitmenin ilgi odağında sadece bir öğrenci olacağından, öğrenci daha yoğun bir soru yağmuruna maruz kalır. Tabii ki bu, adım adım en temelden itibaren böyle başlayacağı için ‘anlamamak’ diye bir durum diğer yöntemlere göre çok daha nadir olacaktır. İngilizce özel ders almayı planlıyorsanız, klasik yöntemlerin yazma ve gramer ağırlıklı, çok yavaş ve sıkıcı ilerleyen senaryosuyla İngilizce konuşma olayını çözmeniz yıllarınızı alabilir. Evet çok şey öğrenebilirsiniz ve bu çok bilgiyi bir çok kurstan alacağınıza eminim. Ancak, İngilizce üniversite sınavına girip 100 sorudan bazen 100 tanesine doğru cevap veren öğrencilerin İngilizce bilgi düzeyleriyle, konuşma düzeylerinin aynı olmamasının sebebini örnek olarak sunmak isterim. Bu öğrenciler yoğun bir programla sınava hazırlanırken fazlasıyla bilgi yüklenir. Fakat bu bilgiler kağıt üstündedir ve kağıt üstündeki sınavlarda başarılı olurlar.

İngilizce özel dersi özel yapan dersin birebir olması değildir!

Konuşmak ayrı bir eğitim modelini gerektirir. Callan Method gibi ilk dersten itibaren öğrenciyle yüzde yüz etkileşim içinde olan bir başka yöntem daha yoktur. Son zamanlarda gündeme gelen bir çok robot eğitim modeli ise klasik kursların bit tık öteye götürülmüş halidir. Uygulamalar çok başarılı o ayrı mesele, etkili mi evet etkili o da ayrı mesele…Yeterli mi? Tabiki değil…! Tek başına klasik yöntemlerle Türkçe konuşarak eğitim veren eğitmenlerden alacağınız İngilizce özel dersler de, söz konusu konuşmaksa yeterli olmayacaktır. Şunlara cevap verin

1- Tek taraflı eğitim modellerimi ? (klasik yazma ve gramer destekli az veya etkileşimsiz konuşmalı)

2- İngilizce öğrenme uygulamaları veya setleri mi? ( en popüler markaları bilirsiniz)

3- Karşınızda size yüzlerce soruyu karşılıklı etkileşim içinde olarak öğreten ve ısrarla ama ısrarla sizi konuşturmaya zorlayan bir yöntem mi etkili olur?

Callan Method ile alakalı en ince ayrıntısına kadar yazdığım bütün bilgiye harunguclucom ana blogumdan ulaşabilirsiniz. Dil eğitiminde merak, kararlılık ve farkındalığın altını ısrarla çizdiğim blog yazılarımın, İngilizce öğrenim sürecinde sizlere ışık tutması dileğiyle.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: